ZF TRW – pracodawca przyjazny mamie?

3 setki pracowników już zatrudnionych w europejskim centrum finansowym, dalszy intensywny rozwój zatrudnienia na najbliższe 2-3 lata. Zwiększanie zatrudnienia w innych jednostkach firmy, w tym w Centrum Inżynieryjnym, IT, Biurze Zakupów. Taką statystyką rozwoju swojej firmy zadziwiły nas przy przywitaniu przedstawicielki działów HR z dwóch jednostek ZF TRW przy ul. Legionów 63:  Centrum Obsługi  Finansowej oraz  Zakładu Pasów Bezpieczeństwa. A potem opowiedziały nam o tym, jak wygląda proces rekrutacji u częstochowskiego giganta. I z uśmiechem odpowiadały na wszystkie pytania o to, jak w ZF TRW pracuje się mamom. A mogły opowiadać „z pierwszej ręki”, bo 60% specjalistek HR, które się z nami spotkały, jest pracującymi mamami!

Nasze ubiegłotygodniowe (20-07) spotkanie w ZF TRW to już trzecie tego typu wydarzenie w ramach cyklu „Mama wraca do pracy?!”. Pierwsze, z tego co nam wiadomo, dla ZF TRW 😉

Podchodziłyśmy do niego z mieszanymi uczuciami.  Z jednej strony przyjemne podekscytowanie: największy częstochowski pracodawca, specjalistki ds. rekrutacji, które na co dzień spotykają się z kandydatami do pracy i które (miejmy nadzieję) za jakiś czas spotkamy już w roli kandydatek do pracy. A z drugiej strony – my, mamy powracające do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, nie do końca pewne swoich szans na rynku pracy. „Czy na pewno powinnyśmy tu się znaleźć?” – kołatało nam po głowach. Dlatego z pewną nieśmiałością wpisywałyśmy swoje nazwiska na przepustkach umożliwiających nam przejście do zakładu, przechodziłyśmy obok stanowisk produkcyjnych rodem z NASA i siadałyśmy na wygodnych krzesłach wokół stołu konferencyjnego.

A potem, gdy zaczęło się spotkanie, stres minął. Dałyśmy się wciągnąć w opowieść o pozytywnym pracodawcy, który dba o zaangażowanie i rozwój swoich pracowników, również gdy jesteś pracującą mamą. Który stosuje mądrą politykę zastępstw wobec mam przebywających na zwolnieniu w czasie ciąży lub urlopach macierzyńskich. Dba o zachowanie wszystkich przepisów kodeksu prawa pracy i uczy tego swoich menedżerów. I co ważne, różne relacje od znajomych, bliższych lub dalszych, zatrudnionych w firmie, potwierdzają te informacje!

Dużą część naszego spotkania poświęciłyśmy rozmowie o procesie rekrutacji w ZF TRW. Wiele z nas od lat nie starało się o pracę, więc wykorzystałyśmy maksymalnie pozytywne nastawienie naszych rozmówczyń! Zadałyśmy im wiele pytań, weryfikując różne dobre rady dotyczące rekrutacji, które znalazłyśmy w Internecie. Jakie informacje zawrzeć w życiorysie, żeby był czytelny i przekonujący dla rekruterów? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Co może być naszym najsilniejszym atutem, gdy staramy się o pracę u takiego pracodawcy jak ZF TRW?

To było naprawdę bardzo cenne dla nas spotkanie. Przekonałyśmy się, że firma jest naprawdę przyjazna pracującej mamie! Dało nam dużo praktycznej wiedzy o tym, jak wygląda proces rekrutacji w międzynarodowej korporacji. I oswoiło nas  z myślą o staraniu się o pracę w takiej firmie – nie taki diabeł straszny, skoro na naszym pierwszym spotkaniu spotkało nas tyle życzliwości!

Bardzo dziękujemy przedstawicielkom ZF TRW za poświęcony nam czas, zaangażowanie w spotkanie i przemiłą atmosferę! Poprawiamy nasze cv, tak żeby spełniało standardy, o których rozmawiałyśmy. Mamy nadzieję szybko znów się z Wami spotkać. Tym razem w celu czysto rekrutacyjnym! 😉

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *