Panel dyskusyjny: Czy częstochowianki mają równe prawa?

Dziś jest 1 marca, a tym samym 59 dni bieżącego roku już za nami. Za 7 dni (8 marca gdyby ktoś zapomniał 😉 obchodzimy Dzień Kobiet. Zastanawiacie się dlaczego tak liczymy dni minione i przyszłe? A czy wiecie, że rok 2018 ogłoszony został w Polsce Rokiem Praw Kobiet? Tym samym upamiętniono 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych.

Uważamy, że to doskonały moment na dyskusję jak wyglądają nasze prawa w sto lat później: jak je definiujemy, na ile z nich korzystamy, czego nam wciąż brakuje? A także, jak to wygląda w naszym mieście, które ogłosiło obecny rok Częstochowskim Rokiem Praw Kobiet. W końcu od dawna słyszymy, że Częstochowa jest kobietą – ale czy jest miastem dla kobiet? Dyskusję na ten temat podejmiemy w czasie otwartego panelu dyskusyjnego.

Uczcijmy razem Dzień Kobiet rozmową na temat naszych praw. Zapraszamy Was do udziału w tym wydarzeniu 14 marca 2018, o godzinie 17:00 , w sali reprezentacyjnej ratusza. Debatę zatytułowałyśmy „Czy częstochowianki mają równe prawa…?”. Wezmą w niej udział zarówno osoby formalnie związane z działaniami na rzecz kobiet, przedstawicielki pro-kobiecych organizacji pozarządowych i – na co równie mocno liczymy – mieszkanki naszego miasta, przedstawicielki różnych, bardziej i mniej sformalizowanych (a nawet w ogóle niesformalizowanych), częstochowskich środowisk kobiecych.

W czasie spotkania omówimy wyniki przeprowadzanego przez nas badania dot. tematu równych praw mieszkanek Częstochowy. Jeśli jeszcze nie wzięłaś w niej udziału – koniecznie wypowiedz się na ten temat, wypełniając ankietę (link znajdziesz tutaj: https://www.interankiety.pl/i/z0aKAa8v)

Bardzo zależy nam na tym, aby spotkanie było dostępne dla jak największej ilości częstochowianek, dlatego zadbałyśmy o dostępność sali dla osób z niepełnosprawnościami. W czasie spotkania obecna będzie tłumaczka języka migowego, jak również animatorka i kącik dla dzieci, aby mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej matek. Dla tych z Was, które mimo wszystko nie będą mogły być na nim osobiście, transmitować będziemy wydarzenie on-line.

Spotkanie organizowane jest przez Fundację Równoważnia i Fundację Autonomia, w ramach Objazdowego Klubu Dyskusyjnego „Wspólny Mianownik”, którego celem jest stwarzanie w całej Polsce przestrzeni na ważne dla lokalnych społeczności dyskusje. Mamy nadzieję i bardzo mocno wierzymy, że przeprowadzone badanie i panel dyskusyjny będzie punktem wyjścia dla różnego rodzaju inicjatyw, skoncentrowanych na podwyższaniu świadomości praw kobiet w nadchodzącym roku.

I jeszcze raz – najważniejsza przed debatą kwestia: link znajdziesz tu https://www.interankiety.pl/i/z0aKAa8v . Czekamy w ankiecie na Twoją opinię!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *