Wielki Projekt Sportowy Tosi i Kacperka

Rzadko zdarza nam się działanie na pełnym spontanie. A jeszcze rzadziej taki „na żywioł” zorganizowany projekt jak „Wielki projekt sportowy Tosi i Kacperka”. A jednak, korzystając z siły Równoważni zaprosiłyśmy zaprzyjaźnione z nami kobiety (i zaprzyjaźnione z nimi kobiety) do dzielenia się z nami zdjęciami nt. ich samych uprawiających sport. I spotkałyśmy się z fantastycznym odzewem!!
A było to tak: córa Oli, Tosia, pewnego dnia wróciła z przedszkola wielce zbulwersowana. A że jest niezwykle spokojną młodą osobą, tym większą zwróciło to mamy uwagę. Powodem jej wzburzenia była trudna rozmowa z kolegami z grupy, w której chłopcy nie chcieli dać się przekonać, że kobiety też uprawiają sporty. Podpierali się w dyskusji przykładami jedynych znanych im sportowców – Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, a jak wiadomo żaden z nich kobietą nie jest.

Do spóły z Tosi bratem, Kacperkiem, Ola uradziła na szybko mały projekt. Odwiedzają różne „areny” sportowe, maluchy prowadzą w nich wywiady i sprawdzają, czy istnieją na tym świecie kobiety, które sporty uprawiają. Na koniec grudnia dzieciaki są umówione w swoich grupach przedszkolnych na przedstawienie pierwszych wyników swojego projektu.

A my w Równoważni przygotowujemy niespodzianki dla tych dwóch dzielnych przedszkolaków. Szykujemy dla nich galerię zdjęć nas, kobiet, uprawiających różne sporty. Jest tych już prawie pół setki! Dołącz do nas!

Możesz umieszczać swoje zdjęcia w dyskusji tego wydarzenia na FB lub przesłać je na nasz adres mailowy: kontakt@rownowaznia.org (oczywiście, aby formalnościom stało się zadość, przypominam, że przesłanie lub zamieszczenie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgodę na jego publikację). Zdjęcia zobaczy oczywiście nie tylko Tosia i Kacperek, ale i ich koledzy z przedszkola, i społeczność internetowa Równoważni.

NIECH NAS MALUCHY ZOBACZĄ!

collage-2016-12-01 (1)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *