Tylko Ja

Na naszym środowym spotkaniu „Jak ona to robi?” z Mileną Bieńkowską, nasza gospodyni przedstawiła siebie przez pryzmat ról, jakie pełni w swoim życiu – mamy, żony, doradcy wizerunku, właścicielki marki odzieżowej Bienkovska… (wierzcie mi, lista była dużo dłuższa 😉 I na koniec dodała, że bardzo ważnym dla niej obszarem jest bycie sobą, Mileną. No i zapytała: „A Wy? Kim jesteście, kiedy odsunie się na bok wszystkie społeczne role, które pełnicie?”

No właśnie. Kim jesteśmy, gdy jesteśmy same dla siebie? Kiedy zgasicie światła w sypialni dzieci albo zamkniecie za sobą drzwi domu? Kiedy wykonacie już pilne telefonu do rodziców, przyjaciół? Kiedy nie pracujecie? Co robicie dla siebie samych?

Są role, które pochłaniają nas całkowicie. W projekcie „Mama wraca do pracy?!” mówimy oczywiście najczęściej o roli mamy. Urodzenie maluszka i pierwsze tygodnie, miesiące opieki nad kruchą istotką fizycznie uniemożliwiają skupienie się na jakimkolwiek innym aspektem życia. Ale przecież podobnie jest choćby w pierwszym etapie małżeństwa lub zakochania – nawet przyjaciółki idą w kąt, gdy fizycznie trudno oderwać się od swej miłości. Są momenty w życiu, gdy dominuje rola córki – np. w czasie opieki nad chorym rodzicem. Albo praca wsiąka nas na amen i ze zdziwieniem patrzymy się na znajomych pukających się w czoło i nazywających nas „pracoholiczkami”.

I jasne, te role zostają na całe życie, ale ilość czasu które pochłaniają, intensywność zaangażowania, zmieniają się. Dzieci zaczynają same bawić się w piaskownicy. Mężczyzna chce wyjść w męskim gronie. Rodzice zdrowieją. W pracy przychodzi weekend czy inne wolne.

Kim wtedy jesteś? Co masz tylko dla siebie? Co robisz sama, dla własnej przyjemności? O czym opowiesz przyjaciółce lub koledze z pracy, gdy zapytają co u Ciebie, poza pracą i dziećmi?

Po czym poznajesz, że ty to ty – bez względu na moment w życiu i pełnione w nim role?

Może w ten weekend uda Ci się tym zająć? Sprawić tym SOBIE dużo radości?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *