Strefa Rodzica w Rakowskim Klubie Mieszkańca

Do prowadzenia zajęć w ramach swojej Strefy Rodzica zaprosił nas Rakowski Klub Mieszkańca. Cykl spotkań „Równo Ważni” to mądre warsztaty przygotowane z myślą o rodzicach młodszych dzieci.

Kiedy rodzą się nasze dzieci, z definicji stajemy się rodzicami. Jednak tak naprawdę wrastamy w tę rolę dzień po dniu, próbując w biegu odpowiedzieć na coraz to nowe wyzwania. Hasło przewodnie naszych spotkań, „równo ważni”, jest pretekstem do otwarcia kolejnych ćwiczeń i moderowanych przez doświadczonego psychologa dyskusji o tym, jak pogodzić różne elementy wpływające na świadome i dobre rodzicielstwo. Takie, w którym równo ważni są oboje rodzice. Takie, w którym liczymy się z emocjami dziecka, ale i rodzica. Również takie, w którym da się pogodzić potrzebę wychowania z niechęcią do karania.

„Rodzicem być” – to nasze pierwsze, zapoznawcze warsztaty. To oczywiście również pierwsza okazja do poznania rodziców z naszej najbliższej okolicy! Tematem naszego spotkania będzie praca z naszym wyobrażeniem o byciu rodzicem. Na ile wpływa ono na nasze relacje z dzieckiem? Na ile wpływa ono na nasze poczucie pewności jako rodzica? Jakie przekonania o byciu rodzicem pomagają w wychowywaniu dzieci?

Gorąco zapraszamy na spotkanie – nie tylko mamy, ale i tatów!

Spotkania odbywać się będą cyklicznie, co poniedziałek, o godz. 17.15. W tym tygodniu, z uwagi na odbywający się Ogólnopolski Strajk Kobiet, zapraszamy we wtorek, na tę samą godzinę.

Miejsce spotkań to Rakowski Klub Mieszkańca, Aleja Pokoju 13, znane już uczestniczkom naszych warsztatów z goszczenia „mam wracających do pracy”. Zapisy prowadzone są przez Michała Boreckiego, pod nr telefonu 577898991.

Warsztaty poprowadzi Ola Zwolińska psycholożka, coach i trener rozwoju osobistego. Ola jest również prezeską Fundacji Równoważnia, która celuje w rozwoju umiejętności związanych ze świadomym i zrównoważonym życiem. Prywatnie – to mama cudownej dwójki dzieci w wieku przedszkolnym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *