Spotkanie Czarownic

„Za siedmioma marketami, za pięcioma parkingami”, nocą 13 grudnia (a przynajmniej późnym popołudniem) przyleciało na spotkanie do CPM kilkanaście niewiast, poszukujących w sobie siły kobiecości czyli mądrej wiedźmy. Czy znalazły?

Nasz warsztat „Czarownica”, drugi z cyklu „Miej głos”, z symboliki wiedźmy korzystał pełnymi garściami. Bawiłyśmy się różnymi konwencjami pracy warsztatowej, korzystając z ogromnej mocy pracy z wyobraźnią i metaforą. Czerpiąc od siebie nawzajem mnóstwo inspiracji, jak magiczne zaklęcia zabrałyśmy dla siebie te symbole, które dla każdej z nas były najważniejsze. Część postanowiła rozwichrzyć nieco włosy i pozwolić sobie na więcej wolności. Inne od tego spotkania przestały się wstydzić swojego haczykowatego nosa, oznaczającego nie tylko felery urody, ale i niedoskonałości charakteru. Część z nas zaczyna szukać dla siebie czarnego kota – własnej niezależności – i kruka – zaufania do swojej mądrości. A jedna wciąż się mierzy z myślą o włożeniu na nogi czerwonych butów 😉

Rozmowa o czarownicach to także okazja do rozmawiania o spotkaniach kobiet i kobiecej solidarności. To niesamowite, jak za każdym razem wychodzimy z naszych spotkań przepełnione energią kobiecego kręgu i jak na co dzień nam takich spotkań brakuje. Skoro jest w nich taka moc, z jakiego powodu tak rzadko je organizujemy? Tylko na pół żartem dyskutowałyśmy o tym, jak nie robić drugiej siostrze, co tobie niemiłe i jak nie podkradać siostrze ptaka. I mam gorącą nadzieję, że nasz warsztat będzie przyczynkiem dla kolejnych „zlotów czarownic” w naszym mieście.

Pozdrawiam Was, Czarownice!

Ola ZwolińskaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *