Przyjazny pracodawca?!

Czy „dobry” powrót do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem zależy od kobiety? W dużym stopniu tak, ale nie tylko!

Związek z pracodawcą, jak każdy związek, to partnerstwo dwóch stron. Wiele z tego, jak szybko kobieta zdecyduje się na powrót do pracy i na ile szybko zaadaptuje się po powrocie zależy od samego pracodawcy. W naszym projekcie chcemy wobec tego rozmawiać o pracodawcach, którzy:

a w szczególności:

Czy pracodawcy opłaca się o tym pamiętać?

Wszyscy wiemy, że coraz trudniej jest pozyskać w Częstochowie wartościowego pracownika. Z roku na rok jest ich coraz mniej, gdyż wyjeżdżają do innych miast w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Matki, które powracają po przerwie na rynek pracy, są dziś niewykorzystaną pula talentów. Warto pamiętać, że są grupą najmniej chętnie wyjeżdżających za pracą, np. do innych miast. Wspieranie ich decyzji o powiększeniu rodziny to jeden z elementów pozafinansowego motywowania pracowników. Zwiększa ich lojalność i przywiązanie do pracodawcy. Podejmowanie takich działań i promowanie ich (również w obrębie organizacji) może zaważyć na decyzji pracownicy o pozostaniu z firmą na lata. Również dla innych pracowników to jasny sygnał nt. pracodawcy – jako przestrzegającego prawa pracy i wspierającego równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym.

I na koniec tego wpisu – zaproszenie do projektu dla pracodawców!

Jeśli jesteś właśnie takim, świadomym pracodawcą – zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością spotkamy się z Tobą lub umożliwimy Ci spotkanie z uczestniczkami naszego projektu, abyś mógł opowiedzieć o swoim podejściu do rekrutacji i zarządzania pracującymi matkami.
fio_logo_horyzontal-01
CRIS ZNACZEK_www_72_rgbramza_logo-01

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *