Warsztat 2: Okiem pracodawcy

Na drugim warsztacie z cyklu „Mama wraca do pracy?!” spotkałyśmy się po długiej przerwie po pierwszym. W tym czasie intensywnie pracowałyśmy na spotkaniach indywidualnych, spotykałyśmy się z gośćmi specjalnymi i same prowadziłyśmy wywiady z przedstawicielkami częstochowskich pracodawców.

W sobotę, 16 lipca, miałyśmy nareszcie okazję usiąść razem i podsumować nasze przemyślenia. Było gęsto! Spotkanie zaczęłyśmy od półtora-godzinnej, żywej dyskusji. Brzmiały w niej wyraźnie echa pewności siebie, woli walki i energii, którą zainspirowały nas nasze rozmówczynie.

Niezwykle ciekawe były „doniesienia” z wywiadów z pracodawcami. Na dobre odczarowałyśmy negatywne stereotypy związane z relacja matka-pracodawca. Z ulgą usłyszałyśmy, że naprawdę istnieją pracodawcy, którzy cenią współpracę z matkami. Którzy nie widzą problemu w pełnionych przez nie rolach społecznych, a nawet doceniają kompetencje, które zyskują powiększając rodziny. I to w Częstochowie!

Drugą część warsztatu dedykowałyśmy na pierwsze wejrzenie w swoją sytuację zawodową. I było – pozytywne! Warsztat zakończyłyśmy refleksją, że powrót do pracy może okazać się dużo lepszy niż się spodziewałyśmy. Że nie będzie musiało to być „żebranie” o przyjęcie do pracy. Że możemy być partnerem w tym procesie…

Kolejny raz bardzo dziękujemy za intensywną pracę wszystkim uczestniczkom tego pierwszego dnia warsztatowego. Podejrzewamy, że wychodzicie z tych spotkań tak „wymaglowane” jak prowadząca je Ola Zwolińska. Gratulacje – to najpewniejsza oznaka ciężkiej pracy „głową”!

Dziękujemy także Klubowi Mieszkańca Raków, prowadzonemu przez Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej, który nas ugościł w czasie tego spotkania. To cudowne, pięknie urządzone i bardzo PRZYJAZNE miejsce, które wszystkim polecamy!

fio_logo_horyzontal-01CRIS ZNACZEK_www_72_rgbramza_logo-01

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *