Warsztat 1: Kim jest pracująca mama?

Jaki obraz pojawia Wam się w głowie na hasło „pracująca mama”? Kobieta pewna siebie, z modnym „hombre” na głowie, ze spokojem łącząca swoje życiowe role? A może wielofunkcyjny robot, który za dnia pracuje „na etacie”w morderczym tempie (nie może sobie pozwolić na zostawanie po godzinach) , po 16 ogarnia rodzinę (i męża), a w nocy nadrabia braki w praniu i sprzątaniu mieszkania? Od tego, jakie skojarzenia pojawia Wam się w głowie zależy na pewno siła motywacji, z jaką mamy myślą o powrocie do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem.

Między innymi tym obrazom w naszych głowach przyglądałyśmy się na pierwszym warsztacie projektu „Mama wraca do pracy?!”.  W sobotę, 18 czerwca, miałyśmy nareszcie okazję poznać się „na żywo”. W jednej sali spotkały się bardzo różne mamy – o różnym tle zawodowym, różnej sytuacji rodzinnej i różnych motywacjach do powrotu do pracy. Niewątpliwie połączyły nas niepewność co do swojej przyszłej sytuacji zawodowej i obawy związane z „wypadnięciem z rynku pracy” przez czas, gdy zdecydowałyśmy się na pozostanie z naszymi dziećmi w domu. Przez sześć godzin bardzo intensywnie pracowałyśmy z naszymi wyobrażeniami o sobie jako pracującej matce (portrety, wyrysowane podczas warsztatu towarzyszą temu wpisowi). Rozmawiałyśmy także o swoich prawach wynikających z kodeksu pracy i  szansach i zagrożeniach dla pracodawcy, związanych z zatrudnieniem nas. I już ten pierwszy warsztat zaowocował pierwszymi postanowieniami do realizacji od poniedziałku.

Ze swojej strony, bardzo dziękujemy za intensywną pracę wszystkim uczestniczkom tego pierwszego dnia warsztatowego. Dziewczyny – moc jest z Wami!

Dziękujemy także Klubowi Mam z Osiedla Trzech Wieszczów, który nas ugościł w czasie tego spotkania. I Uli Szocie, która towarzyszyła nam z jego ramienia przez cały dzień, wspierając nas organizacyjnie i mentalnie 😉

 

fio_logo_horyzontal-01CRIS ZNACZEK_www_72_rgbramza_logo-01

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *