Blog – na start

Cześć !

Tu my, dziewczyny z „Równoważni”, witamy Cię serdecznie.  Rok temu, wymyślając Równoważnię, stworzyłyśmy nową przestrzeń dla wartościowych warsztatów i projektów, skoncentrowanych na rozwoju osobistym kobiet. W zeszłym roku wystartowałyśmy z dofinansowanym projektem „Kobieta na relaksie”, w tym – pozyskałyśmy finansowanie na kolejny projekt, dedykowany częstochowskim mamom powracającym do pracy.

Ten blog będzie opowiadał właśnie o projekcie „Mama wraca do pracy?!”.  ….Tak więc usiądź wygodnie… może dziecko właśnie usnęło, albo przez chwilę bawi się samo? … Chwyć ulubiony kubek z kawą / herbatą w dłoń, ukryj się na chwilę w głębokim fotelu…. w dobrym lepszym nastroju i z wolną głową przystąpisz do lektury ….

Zaczynamy słowem wprowadzenia o projekcie, naszym głównym bohaterze. Tego lata 12 częstochowskich mam weźmie udział w serii warsztatów aktywizujących i spotkaniach z pracodawcami i ich rekruterami. Projekt zaczyna się w czerwcu, trwa do sierpnia, zapisy ruszają teraz, w maju! Co daje udział w projekcie? Po pierwsze: praktyczne przygotowanie do procesu rekrutacji – wsparcie przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmów rekrutacyjnych. Po drugie: okazję do przemyślenia swojej strategii na powrót do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem i ułożeniu swojego „ekosystemu” domowego, tak aby wspierał Cię w łączeniu roli zawodowej i społecznej. I w końcu: możliwość zwiększenia swojej wiedzy na temat udogodnień, jakie wprowadzają pracodawcy dla pracujących matek i w toku ciekawych spotkań z pracodawcami – również pewności siebie w przyszłych kontaktach w procesie rekrutacji!

A o czym jest blog „Mama wraca do pracy?!”

Na łamach bloga piszemy o tym, co się dzieje w samym projekcie. Jak przebiega rekrutacja uczestniczek, jakich pracodawców udaje się nam zaprosić do projektu, jak wyglądają warsztaty i jakie inicjatywy powstają w tak zwanym „międzyczasie”;)

Czy ten blog jest przestrzenią dla Ciebie? A czy zastanawiasz się czasem, czy to już moment na powrót do pracy po przerwie spowodowanej macierzyństwem? Chcesz wrócić do pracy, ale nie jesteś pewna, jakie masz szanse na pracę? Myślisz o wykorzystaniu tej przerwy na zmianę rodzaju pracy? Nie wiesz, jak rozmawiać z pracodawcą na rozmowach kwalifikacyjnych? My też mamy takie rozterki. I będziemy o nich pisać! O samym rozterkach lub o tym, jak sobie z nimi radzić 😉

Ten blog to też praktyczne spojrzenie na pracę mamy, jest miejscem do pozyskiwania wiedzy, inspiracji i poznania sprawdzonych sposobów. Elementy prawa pracy, porady dla samozatrudnionych rodziców, zasady negocjowania warunków z pracodawcami, sposoby organizowania pracy w grupie pracujących rodziców są równie cenne dla matek i ojców. Stąd wierzę, że i Panowie znajdziecie tu dla siebie dawkę wiedzy i praktycznych porad. Natomiast nie będziemy udawać, że męski punkt widzenia znamy tak samo jak swój własny. Jesteśmy kobietami, piszemy o tym co jest dla nas prawdziwe i autentyczne. Na łamach tego bloga namawiamy kobiety do przejęcia steru nad swoją niezależnością zawodową i zwiększania autonomii w życiu rodzinnym.

Więc – zapraszamy do lektury!

Więcej o samym projekcie znajdziesz na: www.rownowaznia.org/mama-wraca-do-pracy, a o samej Równoważni na: www.rownowaznia.org/about.

Co możesz zrobić jeszcze? 

Zgłosić się do udziału w projekcie, pisząc na: zapisy@rownowaznia.org.

Również, jeśli tworzysz lub pracujesz w firmie, która jest przyjazna matkom i chcesz o tym opowiedzieć – skontaktuj się z nami. Poszukujemy i chcemy promować takich pracodawców!

Czytaj i komentuj naszego bloga ….. Jeśli masz coś do powiedzenia na temat powrotu do pracy mam – koniecznie napisz, z chęcią opublikujemy twój list, jeśli nie w całości, to przynajmniej jego fragment.

Koniecznie polub na FB naszą stronę Równoważni – publikujemy tam wszystkie bieżące informacje dotyczące naszych wydarzeń, a także ciekawe posty dotyczące codziennego życia kobiet – czasem tylko na pół serio.

Dołącz też do grupy na FB „Mama pracuje w Częstochowie”. Tam możesz komunikować się z nami, innymi uczestniczkami projektu, czy w końcu z pracującymi mamami z naszego miasta. Dopytywać, komentować – to przestrzeń specjalnie dla nas!

Bardzo prosimy, polecaj nas na FB swoim znajomym. Jeśli uważasz, że informacje i artykuły z naszego profilu mogą przydać się komuś z Twoich znajomych – śmiało udostępniaj, polecaj, „lajkuj”. Im więcej dziewczyn o nas wie, tym bardziej rośniemy w siłę w naszym mieście!

I na koniec, zachęcamy Cię też do aktywnego uczestniczenia w dyskusjach pod artykułami. Twoje zdanie czy opinia pomagają nam się rozwijać i budować jeszcze bardziej wartościowe wpisy dla czytelniczek takich jak Ty!

A więc – do usłyszenia!

H.

 

 

 

 

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *